20 maja 2019

Rzeczpospolita „SN rozpozna pytanie prawne w sprawie odwołania sędziego Waldemara Żurka od uchwały KRS”


Udostępnij

„We wtorek Sąd Najwyższy w Izbie Cywilnej rozpozna zagadnienie prawne przedstawione w sprawie odwołania sędziego Waldemara Żurka od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa. Przypomnijmy, iż 8 marca Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN postanowiła odrzucić jako niedopuszczalne odwołanie sędziego Waldemara Żurka od decyzji ws. przeniesienia sędziego o innego wydziału w Sądzie Okręgowym w Krakowie. W drugim postanowieniu z tego […]


„We wtorek Sąd Najwyższy w Izbie Cywilnej rozpozna zagadnienie prawne przedstawione w sprawie odwołania sędziego Waldemara Żurka od uchwały Krajowej Rady Sądownictwa.

Przypomnijmy, iż 8 marca Izba Kontroli Nadzwyczajnej SN postanowiła odrzucić jako niedopuszczalne odwołanie sędziego Waldemara Żurka od decyzji ws. przeniesienia sędziego o innego wydziału w Sądzie Okręgowym w Krakowie.

W drugim postanowieniu z tego dnia SN odroczył posiedzenie ws. wyłączenia sędziów Izby Kontroli SN od rozpoznania tego odwołania. 20 marca SN przedstawił pytanie prawne w tej sprawie poszerzonemu składowi siedmiu sędziów Sądu Najwyższego.

Jak wyjaśniono w komunikacie prasowym, wniosek o wyłączenie sędziów miał być rozpoznany w Izbie Cywilnej pierwotnie 8 marca br., ale przed jego rozpoznaniem Sąd Najwyższy w jednoosobowym składzie, w którym orzekał sędzia, który nie był objęty wnioskiem o wyłączenie, gdyż do pełnienia urzędu sędziego SN w Izbie Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych został powołany po złożeniu tego wniosku, odrzucił odwołanie sędziego Waldemara Żurka. W związku z tym SN zdecydował się odroczyć rozpoznanie wniosku o wyłączenie do 20 marca. (…)”

Tekst pochodzi z portalu rp.pl

Pełna treść: Rzeczpospolita „SN rozpozna pytanie prawne w sprawie odwołania sędziego Waldemara Żurka od uchwały KRS”

Zobacz też: Waldemar Żurek – Archiwum Represji