25 września 2020

Wyborcza.pl: Wojna o niezawisłe sądy. „Ten czas weryfikuje, który sędzia ma kręgosłup moralny”


Udostępnij

„- Czasy są ciężkie, ale teraz właśnie można sprawdzić, kto jest przyzwoitym człowiekiem, kto ma kręgosłup moralny, kto nie da się kupić. Czyli kto ma moralne prawo, by być sędzią – mówi Jakub Kościerzyński, sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.” „Agata Szczygielska-Jakubowska: W poniedziałek w całym kraju sędziowie wyszli przed budynki sądów w milczącym proteście. Dlaczego? […]


„- Czasy są ciężkie, ale teraz właśnie można sprawdzić, kto jest przyzwoitym człowiekiem, kto ma kręgosłup moralny, kto nie da się kupić. Czyli kto ma moralne prawo, by być sędzią – mówi Jakub Kościerzyński, sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy.”

„Agata Szczygielska-Jakubowska: W poniedziałek w całym kraju sędziowie wyszli przed budynki sądów w milczącym proteście. Dlaczego?

Jakub Kościerzyński, sędzia Sądu Rejonowego w Bydgoszczy: Chcemy wyrazić solidarność z sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie Beatą Morawiec, która nie bała się przeciwstawić ministrowi Zbigniewowi Ziobrze. W obronie swojej godności, swoich dóbr osobistych pozwała ministra sprawiedliwości po tym, jak została odwołana w trybie specnowelizacji ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, z dnia na dzień, faksem, bez uzasadnienia, bez prawa do odwołania. Całkowicie bezpodstawnie została oskarżona o związki ze zorganizowaną grupą przestępczą, która, według śledczych, miała rozwijać nielegalną działalność pod skrzydłami podległych jedynie Ministerstwu Sprawiedliwości dyrektorów Sądu Apelacyjnego w Krakowie.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: Wojna o niezawisłe sądy. „Ten czas weryfikuje, który sędzia ma kręgosłup moralny”