arrow search cross

17 października 2020

Wyborcza.pl: „Sędzia Morawiec mogła orzekać w sprawie wypadku premier Szydło. Stąd pośpiech z uchyleniem immunitetu?”


Udostępnij

„Krakowscy sędziowie wskazują, że usilne dążenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do uchylenia immunitetu Beacie Morawiec może wiązać się ze sprawą wypadku z udziałem Beaty Szydło. Gdyby nie uchylony immunitet, sędzia Morawiec mogłaby zostać wylosowana do trzyosobowego składu, który zajmie się apelacją i ostatecznie przesądzi, kto jest winny wypadku w Oświęcimiu.” „Izba Dyscyplinarna pozbawiała sędzię Beatę […]


„Krakowscy sędziowie wskazują, że usilne dążenie Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do uchylenia immunitetu Beacie Morawiec może wiązać się ze sprawą wypadku z udziałem Beaty Szydło. Gdyby nie uchylony immunitet, sędzia Morawiec mogłaby zostać wylosowana do trzyosobowego składu, który zajmie się apelacją i ostatecznie przesądzi, kto jest winny wypadku w Oświęcimiu.”

„Izba Dyscyplinarna pozbawiała sędzię Beatę Morawiec immunitetu w poniedziałek, 12 października. Prokuratura Krajowa chce jej postawić zarzut przyjęcia łapówki w formie telefonu komórkowego. Drugi zarzut ma dotyczyć zlecenia na przygotowanie analizy pt. „Windykacja należności sądowych w aspekcie wydziału karnego”. Zdaniem prokuratury Beata Morawiec w 2013 r. miała wziąć za nią 5 tys. zł, a analizy nie przygotować, choć sędzia przedstawiła ekspertyzę biegłego potwierdzającą, że pracę tę wykonała.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Sędzia Morawiec mogła orzekać w sprawie wypadku premier Szydło. Stąd pośpiech z uchyleniem immunitetu?”