9 października 2019

Wyborcza.pl: Sąd Dyscyplinarny drastycznie ograniczył udział publiczności i mediów w rozprawie sędzi krytykującej „dobrą zmianę”


Udostępnij

„Tylko 20 osób będzie mogło obserwować sprawę sędzi Moniki Frąckowiak, która od czasu „dobrej zmiany” znalazła się na celowniku rzeczników dyscyplinarnych m.in. przez to, że brała udział w symulacji rozpraw na festiwalu Pol’and’Rock Jurka Owsiaka.” „Frąckowiak angażuje się też w protesty przeciwko działaniom władzy. Jak pisze Wyborcza Poznań, dwa lata temu mówiła do poznaniaków, że […]


„Tylko 20 osób będzie mogło obserwować sprawę sędzi Moniki Frąckowiak, która od czasu „dobrej zmiany” znalazła się na celowniku rzeczników dyscyplinarnych m.in. przez to, że brała udział w symulacji rozpraw na festiwalu Pol’and’Rock Jurka Owsiaka.”

„Frąckowiak angażuje się też w protesty przeciwko działaniom władzy. Jak pisze Wyborcza Poznań, dwa lata temu mówiła do poznaniaków, że „Trybunał Konstytucyjny jest farsą”, a minister sprawiedliwości powołuje na prezesów sądów „osoby o dość wątpliwej reputacji w środowisku sędziowskim”. Za te słowa wszczęto wobec niej pierwszą dyscyplinarkę.”

„Później rzecznik dyscyplinarny ścigał ją za udział w symulacji rozprawy sądowej na festiwalu Pol’and’Rock, ale ostatecznie postępowanie umorzył. Teraz poznańskiej sędzi zarzuca się opóźnienia w pisaniu uzasadnień wyroków oraz wyjazd na spotkanie z duńskimi sędziami w czasie, gdy była na zwolnieniu lekarskim.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: Sąd Dyscyplinarny drastycznie ograniczył udział publiczności i mediów w rozprawie sędzi krytykującej „dobrą zmianę”

Zobacz też: Monika Frąckowiak – Archiwum Represji