29 października 2020

Wyborcza.pl: „Rzecznik Radzik zasłużył na awans o dwa szczeble. Tak zdecydowała upolityczniona KRS”


Udostępnij

„Sędzia sądu rejonowego Przemysław Radzik powinien orzekać w sądzie apelacyjnym – uznała w czwartek upolityczniona Krajowa Rada Sądownictwa. Radzik jest rzecznikiem dyscyplinarnym powołanym przez Zbigniewa Ziobrę, który ściga niepokornych sędziów.” „Awans do Sądu Apelacyjnego w Warszawie będzie kolejnym etapem kariery Przemysława Radzika, którą sędzia zawdzięcza „dobrej zmianie”. Jeszcze trzy lata temu Radzik był liniowym sędzią Sądu Rejonowego […]


„Sędzia sądu rejonowego Przemysław Radzik powinien orzekać w sądzie apelacyjnym – uznała w czwartek upolityczniona Krajowa Rada Sądownictwa. Radzik jest rzecznikiem dyscyplinarnym powołanym przez Zbigniewa Ziobrę, który ściga niepokornych sędziów.”

„Awans do Sądu Apelacyjnego w Warszawie będzie kolejnym etapem kariery Przemysława Radzika, którą sędzia zawdzięcza „dobrej zmianie”. Jeszcze trzy lata temu Radzik był liniowym sędzią Sądu Rejonowego w Krośnie Odrzańskim. Wszystko zmieniło się w połowie 2018 r., gdy minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro powołał go na jednego z trzech głównych rzeczników dyscyplinarnych w kraju.”

„Radzik – nazywany przez dobrozmianowych sędziów „rzeźnikiem” – szybko zasłynął postępowaniami wobec sędziów upominających się o praworządność i niezależność sądownictwa. To on niedawno próbował zainicjować postępowania wobec 1,2 tys. sędziów, którzy poprosili OBWE o monitorowanie „wyborów kopertowych”.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Rzecznik Radzik zasłużył na awans o dwa szczeble. Tak zdecydowała upolityczniona KRS”