28 września 2020

Wyborcza.pl: Prokuratorka szykanowana dyscyplinarką za komentarz dla „Wyborczej”


Udostępnij

„Pretekstem do ścigania katowickiej prokuratorki przez rzecznika dyscyplinarnego prokuratora generalnego stał się komentarz dla „Wyborczej”. Ale prokurator Iwona Palka naraziła się znacznie wcześniej ziobrystom.” „Prokurator Iwona Palka, postrach ziobrystów i była szefowa prokuratury apelacyjnej w Katowicach (obecnie w stanie spoczynku), jest ścigana przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego Zbigniewa Ziobry dla regionu krakowskiego prok. Małgorzatę Ciężkowską-Gabryś – […]


„Pretekstem do ścigania katowickiej prokuratorki przez rzecznika dyscyplinarnego prokuratora generalnego stał się komentarz dla „Wyborczej”. Ale prokurator Iwona Palka naraziła się znacznie wcześniej ziobrystom.”

Prokurator Iwona Palka, postrach ziobrystów i była szefowa prokuratury apelacyjnej w Katowicach (obecnie w stanie spoczynku), jest ścigana przez zastępcę rzecznika dyscyplinarnego Zbigniewa Ziobry dla regionu krakowskiego prok. Małgorzatę Ciężkowską-Gabryś – dowiedziała się nieoficjalnie „Wyborcza”.”

„Czym naraziła się była szefowa katowickich śledczych? Prok. Palka należy do znienawidzonego przez ziobrystów prokuratorskiego stowarzyszenia Lex Super Omnia, jest członkiem zarządu tej organizacji. Stowarzyszenie powstało po przejęciu władzy prokuratury przez „dobrą zmianę”. Organizacja domaga się niezależności śledczych i odpolitycznienia prokuratury. Jej członkowie są nękani dyscyplinarkami i postępowaniami karnymi.”

Prokurator Iwona Pałka oprócz tego, że jest członkinią Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia, sprzeciwia się upolitycznianiu prokuratury, to już po pierwszych rządach Zbigniewa Ziobry podjęła zdecydowane działania by „odpolitycznić” jednostki katowickiej prokuratury. Teraz rzecznik dyscyplinarny z Krakowa chce postawić zarzuty pani prok. Palce za nieautoryzowaną wypowiedź dla Gazety Wyborczej na temat błyskawicznej karierze asesorki Agnieszki Kremiec (która zaraz po otrzymaniu nominacji na asesora przeskoczyła o trzy szczeble w górę i została delegowana do pracy do Prokuratury Regionalnej w Katowicach).
„Prokurator Palka uderzyła w najważniejszych ziobrystów, a to pamiętliwi ludzie. Od dawna chcieli się na niej odegrać. Szukali tylko pretekstu – mówi jeden z prokuratorów.”
Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl