9 grudnia 2021

Wyborcza.pl: „Prokurator Święczkowski wezwany przez sąd. Wyjaśni powody zsyłki szefowej Lex Super Omnia?”


Udostępnij

„Przed Wydziałem Pracy Sądu Okręgowego w Warszawie ruszył precedensowy proces, jaki wytoczyła szefostwu warszawska prokurator Katarzyna Kwiatkowska. Poszło o jej głośną zsyłkę.” „Prokurator Kwiatkowska jest szefową Lex Super Omnia, organizacji krytykującej upolitycznienie prokuratury. Pracuje w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Ale w styczniu jako jeden z siedmiu prokuratorów z LSO została zesłana na półroczną delegację do Prokuratury Rejonowej […]


„Przed Wydziałem Pracy Sądu Okręgowego w Warszawie ruszył precedensowy proces, jaki wytoczyła szefostwu warszawska prokurator Katarzyna Kwiatkowska. Poszło o jej głośną zsyłkę.”

Prokurator Kwiatkowska jest szefową Lex Super Omnia, organizacji krytykującej upolitycznienie prokuratury. Pracuje w Prokuraturze Okręgowej Warszawa-Praga. Ale w styczniu jako jeden z siedmiu prokuratorów z LSO została zesłana na półroczną delegację do Prokuratury Rejonowej w Golubiu-Dobrzyniu (200 km od miejsca zamieszkania). Dostała 48 godzin na przeprowadzkę. Nie wzięto pod uwagę jej sytuacji osobistej, rodzinnej, czy stanu zdrowia. Delegacja była nie tylko odległa, była także klasycznym „kopniakiem w dół”. Prokuratorka z 30-letnim stażem pracy, zajmująca się skomplikowaną przestępczością gospodarczą, została skierowana na odcinek, na którym pracowała wiele lat temu.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Prokurator Święczkowski wezwany przez sąd. Wyjaśni powody zsyłki szefowej Lex Super Omnia?”