4 stycznia 2022

Wyborcza.pl: „Prok. Ewa Wrzosek składa prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze”


Udostępnij

„Prokurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze w związku z jego wpisami na Twitterze na temat inwigilacji Pegasusem. – Ustawił nas w tych wpisach w jednym szeregu z przestępcami, mafiosami i dilerami narkotyków – tłumaczy.” „Prokurator Ewa Wrzosek, członkini stowarzyszenia Lex Super Omnia walczącego z upolitycznieniem prokuratury, ścigana dyscyplinarnie za śledztwo ws. „wyborów […]


„Prokurator Ewa Wrzosek złożyła prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze w związku z jego wpisami na Twitterze na temat inwigilacji Pegasusem. – Ustawił nas w tych wpisach w jednym szeregu z przestępcami, mafiosami i dilerami narkotyków – tłumaczy.”

„Prokurator Ewa Wrzosek, członkini stowarzyszenia Lex Super Omnia walczącego z upolitycznieniem prokuratury, ścigana dyscyplinarnie za śledztwo ws. „wyborów kopertowych”, jako pierwsza poinformowała opinię publiczną o możliwym ataku na jej iPhone’a za pomocą systemu Pegasus ze strony służb państwowych. Ostrzeżenie w tej sprawie otrzymała od firmy Apple pod koniec listopada.”

„20 grudnia informacje o inwigilowaniu prokuratorki oraz wielokrotnych włamaniach na telefon mec. Romana Giertycha podały amerykańskie media, powołując się na ustalenia działającej przy Uniwersytecie w Toronto grupy Citizen Lab. Kolejną osobą, której telefon miał być zhakowany przez Pegasusa, jest senator Platformy Obywatelskiej Krzysztof Brejza.”

„Jak podała 26 grudnia agencja Associated Press (AP), Citizen Lab ustaliła, że telefon Brejzy został zhakowany aż 33 razy w 2019 r. Dzięki temu władza miała wgląd w to, co się dzieje w sztabie jej głównego rywala. Po zainfekowaniu Pegasusem telefonu służby mogą używać jego kamery i mikrofonu do inwigilowania otoczenia.”

„Ewa Wrzosek złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa, jednak kilka dni temu okazało się, że śledczy odmówili wszczęcia postępowania w sprawie cyberataku.”

„Dziś w południe prok. Wrzosek złożyła w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Śródmieścia prywatny akt oskarżenia przeciwko szefowi portalu TVP.Info Samuelowi Pereirze.

„- Postanowiliśmy złożyć prywatny akt oskarżenia w związku z wpisami pana Samuela Pereiry w mediach społecznościowych, w których w kontekście inwigilowania Pegasusem, ustawił nas w jednym szeregu z przestępcami, a cytując sformułowania z tych wpisów – z mafiosami i dilerami narkotyków. To zniesławienie, które narusza moje dobra osobiste – tłumaczyła prokuratorka.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl 

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Prok. Ewa Wrzosek składa prywatny akt oskarżenia przeciwko Samuelowi Pereirze”