13 lutego 2021

Wyborcza.pl: „Minister Ziobro nie zamierza przepraszać sędzi Morawiec. Ministerstwo wnioskuje o wstrzymanie wyroku”


Udostępnij

„Ministerstwo Sprawiedliwości zawnioskowało o wstrzymanie wyroku sądu nakazującego Zbigniewowi Ziobrze przeproszenie sędzi Beaty Morawiec. Resort tłumaczy, że przeprosiny nie należą się sędzi, ponieważ komunikat wydany w tej sprawie był informacją sporządzoną przez biuro prasowe ministerstwa, a nie samego Zbigniewa Ziobrę.” „Przypomnijmy: sędzia Beata Morawiec domagała się przeprosin od Zbigniewa Ziobry za naruszenie jej dóbr osobistych […]


„Ministerstwo Sprawiedliwości zawnioskowało o wstrzymanie wyroku sądu nakazującego Zbigniewowi Ziobrze przeproszenie sędzi Beaty Morawiec. Resort tłumaczy, że przeprosiny nie należą się sędzi, ponieważ komunikat wydany w tej sprawie był informacją sporządzoną przez biuro prasowe ministerstwa, a nie samego Zbigniewa Ziobrę.”

„Przypomnijmy: sędzia Beata Morawiec domagała się przeprosin od Zbigniewa Ziobry za naruszenie jej dóbr osobistych stwierdzeniem, że nie sprawowała należytego nadzoru nad sprawą zatrzymania przez CBA w 2017 r. podległego jej dyrektora Sądu Okręgowego w Krakowie – był to oficjalny powód odwołania sędzi z funkcji prezesa SO (zatrzymanie dotyczyło śledztwa w sprawie korupcji w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie). Podczas procesu cywilnego przed Sądem Okręgowym w Warszawie, trwającego od listopada 2018 r., sędzia Morawiec mówiła: „To było celowe działanie. Pod moją nieobecność, pozbawiając mnie prawa do obrony dobrego imienia i godności, powiązano moje odwołanie z aresztowaniami w sprawie kryminalnej, która została ujawniona w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Odwołując mnie, minister sprawiedliwości nie zawarł żadnego uzasadnienia swoich decyzji”.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykuły: Wyborcza.pl: „Minister Ziobro nie zamierza przepraszać sędzi Morawiec. Ministerstwo wnioskuje o wstrzymanie wyroku”