22 września 2021

Wyborcza.pl: „Minister Ziobro karnie oddelegował kolejnych prokuratorów. Uzasadnienia brak”


Udostępnij

Prokuratorzy Elżbieta Czerepak z Wrocławia i Arkadiusz Roćko z Gorzowa zostali wysłani do pracy w innym miejscu. To decyzja kierownictwa prokuratury z ministrem Ziobro na czele. – Brakuje faktycznych powodów tych decyzji – informuje Lex Super Omnia. Arkadiusz Roćko do tej pory pracował w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie. I on, i Elżbieta Czerepak należą do […]


Prokuratorzy Elżbieta Czerepak z Wrocławia i Arkadiusz Roćko z Gorzowa zostali wysłani do pracy w innym miejscu. To decyzja kierownictwa prokuratury z ministrem Ziobro na czele. – Brakuje faktycznych powodów tych decyzji – informuje Lex Super Omnia.

Arkadiusz Roćko do tej pory pracował w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie. I on, i Elżbieta Czerepak należą do walczącego o zachowanie praworządności i niezależności sądów w Polsce stowarzyszenia Lex Super Omnia. Współtworzą i biorą udział w organizowanych przez nie inicjatywy.

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro oraz jego współpracownicy już wcześniej zdegradowali Czerepak z Prokuratury Apelacyjnej we Wrocławiu do tamtejszej Prokuratury Okręgowej. Z kolei Roćko był przesuwany za karę z wydziału do wydziału Prokuratury Okręgowej w Gorzowie.