24 sierpnia 2019

Wyborcza.pl „Komitet Obrony Sprawiedliwości domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry i wnikliwego śledztwa w sprawie hejtu na sędziów”


Udostępnij

„Organizacja zrzeszająca prawników domaga się dymisji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz rezygnacji członków Krajowej Rady Sądownictwa i rzeczników dyscyplinarnych działających przy neo-KRS, a także rozliczenia innych sędziów zaangażowanych w kampanię nienawiści. KOS domaga się również „wnikliwego śledztwa organów państwa”.” „Komitet Obrony Sprawiedliwości odniósł się do sprawy podczas piątkowej konferencji przed gmachem Sądu […]


„Organizacja zrzeszająca prawników domaga się dymisji ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry oraz rezygnacji członków Krajowej Rady Sądownictwa i rzeczników dyscyplinarnych działających przy neo-KRS, a także rozliczenia innych sędziów zaangażowanych w kampanię nienawiści. KOS domaga się również „wnikliwego śledztwa organów państwa”.”

„Komitet Obrony Sprawiedliwości odniósł się do sprawy podczas piątkowej konferencji przed gmachem Sądu Najwyższego. – Stoimy tu jako obywatele, którzy czują się oszukani – zaczęła Maria Ejchart-Dubois z KOS. Przypomniała, że organizacja już wcześniej protestowała przeciwko zmianom w sądownictwie forsowanym przez partię rządzącą.”

„Adwokat Michał Wawrykiewicz z ruchu Wolne Sądy wskazywał, że paraliż Trybunału Konstytucyjnego, późniejsze zmiany w prokuraturze, sądach powszechnych i Sądzie Najwyższym służyły tylko do politycznego podporządkowania sądów. – Teraz widzimy rezultat tych działań. To rozbestwienie państwa, w którym urzędnicy ministerstwa mogli dokonywać czynów noszących znamiona kryminalne – mówił Wawrykiewicz.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl „Komitet Obrony Sprawiedliwości domaga się dymisji Zbigniewa Ziobry i wnikliwego śledztwa w sprawie hejtu na sędziów”