2 września 2019

Wyborcza.pl: Hejtowani sędziowie boją się zmasowanych ataków: Nasze zdjęcia trafiały do KastaWatch z podpisem: „To będą nasze następne cele”


Udostępnij

„KastaWatch to nieformalna grupa użytkowników Twittera (była wśród nich m.in. Emilia Sz., tzw. Mała Emi, Emi), która poprzez oszczerstwa i pomówienia prowadzi kampanię nienawiści przeciwko sędziom sprzeciwiającym się zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.” „Hejt na mój temat był praktycznie przez cały czas, choć nie był tak dolegliwy jak wobec innych sędziów. […]


„KastaWatch to nieformalna grupa użytkowników Twittera (była wśród nich m.in. Emilia Sz., tzw. Mała Emi, Emi), która poprzez oszczerstwa i pomówienia prowadzi kampanię nienawiści przeciwko sędziom sprzeciwiającym się zmianom w sądownictwie wprowadzanym przez rząd Prawa i Sprawiedliwości.”

„Hejt na mój temat był praktycznie przez cały czas, choć nie był tak dolegliwy jak wobec innych sędziów. I zwykle nie robił na mnie większego wrażenia.

Jeden wpis na KastaWatch szczególnie mnie zabolał. Jako stowarzyszenie Iustitia organizowaliśmy w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich spotkania z prawnikami z udziałem publiczności. Jednym z gości takiego spotkania był prof. Jerzy Stuhr. Zdjęcia trafiły do KastaWatch, pod moim był podpis: „Spotkanie prowadziła sędzia Marta Kożuchowska, ma dziewczyna parcie na szkło, szkoda, że nie na pracę”. Ten wpis zabolał mnie najbardziej.

Bo ja bardzo dużo pracuję.”

„Każde nazwisko opatrzone obraźliwymi epitetami. Pod tym już była fala ostrego hejtu w komentarzach. Pomyślałam – jak to się stało, że zostałam zidentyfikowana? To było moje pierwsze zdjęcie z Iustitią, byłam kompletnie nieznana. Stało się dla mnie jasne, że za grupą KastaWatch stoją ludzie, którzy nas dobrze znają, również sędziowie. Zaczęłam rozglądać się po kolegach z pracy, ze swojego sądu, bo wiedziałam, że mają znajomych w Ministerstwie Sprawiedliwości – kto mógł podpowiedzieć? Dziwne uczucie, siedzę obok kolegów i się zastanawiam – który?”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: Hejtowani sędziowie boją się zmasowanych ataków: Nasze zdjęcia trafiały do KastaWatch z podpisem: „To będą nasze następne cele”

Zobacz też: Krystian Markiewicz – Archiwum Represji

Zobacz też: Marta Kożuchowska – Warywoda – Archiwum Represji 

Zobacz też: Monika Frąckowiak – Archiwum Represji 

Zobacz też: Bartłomiej Przymusiński – Archiwum Represji