10 września 2021

Wyborcza.pl: „Grillowanie sędziego Waldemara Żurka. Emocjonująca rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie”


Udostępnij

„Bitwa o wolne sądy odbyła się w Rzeszowie. – Trwa moje grillowanie. Wciąż jestem tym obwinionym sędzią – mówił po wyjściu z sali sądowej Waldemar Żurek, sędzia na celowniku władzy. Znowu stanął przed sądem i znowu do rozprawy nie doszło, ale padło wiele mocnych słów, m.in.: – Kwestionuję dobór tego składu i każdego innego, który […]


„Bitwa o wolne sądy odbyła się w Rzeszowie. – Trwa moje grillowanie. Wciąż jestem tym obwinionym sędzią – mówił po wyjściu z sali sądowej Waldemar Żurek, sędzia na celowniku władzy. Znowu stanął przed sądem i znowu do rozprawy nie doszło, ale padło wiele mocnych słów, m.in.: – Kwestionuję dobór tego składu i każdego innego, który w dzisiejszej rzeczywistości zostanie wybrany do rozpoznania sprawy Waldemara Żurka. System ustrojowy nie zapewnia niezależności – powiedział na sali sądowej adwokat Mikołaj Pietrzak.”

„Przypomnijmy. Krakowski sędzia oskarżany jest o to, że nie zapłacił 820 zł podatku od sprzedaży 37-letniego traktora. I choć urząd skarbowy go za to nie ściga, to ukarać go za to chce rzecznik dyscyplinarny.”

„Sprawa sędziego Żurka została skierowana do Sądu Dyscyplinarnego w Rzeszowie 29 stycznia 2021 r. We wniosku sędziego Michała Lasoty sędzia Żurek jest określony jako „obwiniony o zlekceważenie obowiązku podatkowego”. Pierwsza rozprawa miała odbyć się 23 maja 2021 roku w Rzeszowie. Ale zanim się rozpoczęła, okazało się, że nie przyjechali na nią oskarżyciele, czyli sędziowie referenci. Ponoć nie dotarło do nich zawiadomienie o rozprawie. Jak sprawdził rzeszowski skład orzekający, list polecony został dostarczony i pokwitowany. Sąd nie miał innego wyjścia, jak rozprawę przełożyć na wrzesień.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Grillowanie sędziego Waldemara Żurka. Emocjonująca rozprawa w Sądzie Apelacyjnym w Rzeszowie”