25 kwietnia 2019

Wyborcza_Kaczyński, Lenin i emotikon_zdjęcie

Wyborcza „Kaczyński, Lenin i emotikon. Sędzia ścigany, bo miał znieważyć „wodza”


Udostępnij

„Sędzia Paweł Strumiński z Sądu Rejonowego w Gliwicach latem ubiegłego roku na Twitterze zestawił dwa zdjęcia – Jarosława Kaczyńskiego i pomnika Włodzimierza Lenina. Fotografie zostały zamieszczone wspólnie, bo ich bohaterowie wykonują podobny gest: przemawiając do tłumu, mają uniesioną ku górze rękę. Kaczyński robił to, stojąc na drabince podczas miesięcznicy smoleńskiej. Lenin został uchwycony w podobnym geście, tyle […]


„Sędzia Paweł Strumiński z Sądu Rejonowego w Gliwicach latem ubiegłego roku na Twitterze zestawił dwa zdjęcia – Jarosława Kaczyńskiego i pomnika Włodzimierza Lenina. Fotografie zostały zamieszczone wspólnie, bo ich bohaterowie wykonują podobny gest: przemawiając do tłumu, mają uniesioną ku górze rękę. Kaczyński robił to, stojąc na drabince podczas miesięcznicy smoleńskiej. Lenin został uchwycony w podobnym geście, tyle że unosił prawą, a nie jak Kaczyński lewą rękę. Sędzia opatrzył fotografie komentarzem: „Wódz” oraz tzw. emotikonem, który sugerował, że wpis jest żartem. Po pewnym czasie zdjęcia usunął.

Teraz jeden z zastępców głównego rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik przekazał jego sprawę sądowi dyscyplinarnemu w Lublinie. (…)

Z informacji „Wyborczej” wynika, że rzecznik Radzik skierował sprawę sędziego z Gliwic do sądu dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Lublinie. We wniosku o rozpoznanie sprawy dowodzi, że sędzia znieważył Jarosława Kaczyńskiego, prezesa PiS, zestawiając jego zdjęcie z fotografią „zbrodniczego przywódcy Rosji Sowieckiej”. Miał naruszyć tym samym godność urzędu sędziego oraz zasady etyki. (…)”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść: Wyborcza „Kaczyński, Lenin i emotikon. Sędzia ścigany, bo miał znieważyć „wodza”

Zobacz też: Paweł Strumiński – Archiwum Represji