Ziobro składa skargę na sędziego Żurka. „Przyszedł czas na grzebanie bardzo głęboko w sprawach zakończonych”


Udostępnij

„Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego w sprawie dotyczącej sędziego Waldemara Żurka – wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Ziobro zaskarżył w ten sposób wyrok zobowiązujący byłą żonę sędziego do zapłaty ponad 60 tys. zł na rzecz Żurka.” „Sędzia Waldemar Żurek, odnosząc się do tych […]


„Prokurator generalny Zbigniew Ziobro skierował skargę nadzwyczajną do Sądu Najwyższego w sprawie dotyczącej sędziego Waldemara Żurka – wynika z informacji przekazanych Polskiej Agencji Prasowej przez Sąd Okręgowy w Bielsku-Białej. Ziobro zaskarżył w ten sposób wyrok zobowiązujący byłą żonę sędziego do zapłaty ponad 60 tys. zł na rzecz Żurka.”

„Sędzia Waldemar Żurek, odnosząc się do tych informacji w rozmowie z PAP, ocenił, że skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego do Sądu Najwyższego w jego sprawie jest bezzasadna, jednostronna i instrumentalnie wykorzystywana przez prokuraturę. – Moim zdaniem jest to nadużycie Prokuratora Generalnego wobec mojej osoby. Oceniam to jako kolejną próbę wywierania na mnie presji – powiedział sędzia.”

„W rozmowie z TVN24 Waldemar Żurek powiedział, że Prokurator Generalny był w posiadaniu „wielu tomów akt przez wiele miesięcy”, a on teraz „ma dwa tygodnie na to, żeby odpowiedzieć merytorycznie na tę skargę”. Dodał, że czytając tę skargę widzi, że „prokurator stał się supersądem”. – Bez przeprowadzenia bezpośredniego dowodów, bo nie był ani przy przesłuchaniu świadków, ani przy przesłuchaniu stron, tylko wybiórczo ocenia sobie materiał dowodowy i mówi, że jego zdaniem rozstrzygnięcie w jakiejś części powinno być inne. W prywatnej sprawie – mówił.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: Ziobro składa skargę na sędziego Żurka. „Przyszedł czas na grzebanie bardzo głęboko w sprawach zakończonych”


11 czerwca 2020