Wyborcza.pl:”Legenda prokuratury zdegradowana o dwa szczeble. Środowisko w szoku”


Udostępnij

„Prokurator Zbigniew Pustelnik, jeden z najlepszych śląskich śledczych, został delegowany z prokuratury regionalnej do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. – To upokorzenie legendy naszego środowiska – mówią śledczy.” „Prokurator Zbigniew Pustelnik pracował w wydziale przestępczości gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Teraz został na pół roku delegowany do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu. Delegacja może być […]


„Prokurator Zbigniew Pustelnik, jeden z najlepszych śląskich śledczych, został delegowany z prokuratury regionalnej do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu. – To upokorzenie legendy naszego środowiska – mówią śledczy.”

„Prokurator Zbigniew Pustelnik pracował w wydziale przestępczości gospodarczej Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Teraz został na pół roku delegowany do pracy w Prokuraturze Rejonowej w Zabrzu. Delegacja może być przedłużona.”

„To zawodowa degradacja o dwa stopnie, gdyż w strukturze prokuratury jest jeszcze prokuratura okręgowa. Pustelnik od dwudziestu lat zajmował się najpoważniejszymi śledztwami dotyczącymi przestępczości zorganizowanej i korupcyjnej. Teraz będzie nadzorował prowadzone przez zabrzańską policję dochodzenia dotyczące włamań do samochodów, piwnic czy bójek.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl:”Legenda prokuratury zdegradowana o dwa szczeble. Środowisko w szoku”


21 grudnia 2018