Wyborcza.pl:”Bogdan Święczkowski zmienił decyzję w sprawie legendy śląskiej prokuratury. „To dalej jest upokorzenie”


Udostępnij

„Bogdan Święczkowski, szef Prokuratury Krajowej, zmienił decyzję o delegacji jednego z najlepszych śląskich śledczych z „rejonu” w Zabrzu do „rejonu” w Katowicach. – To żenujące prawo łaski dalej jest upokorzeniem – mówią katowiccy prokuratorzy.” „Napisaliśmy, że ta delegacja jest sprzeczna ze stworzonymi przez PiS przepisami o prokuraturze. Mówią one, że ze względu na braki kadrowe […]


„Bogdan Święczkowski, szef Prokuratury Krajowej, zmienił decyzję o delegacji jednego z najlepszych śląskich śledczych z „rejonu” w Zabrzu do „rejonu” w Katowicach. – To żenujące prawo łaski dalej jest upokorzeniem – mówią katowiccy prokuratorzy.”

„Napisaliśmy, że ta delegacja jest sprzeczna ze stworzonymi przez PiS przepisami o prokuraturze. Mówią one, że ze względu na braki kadrowe śledczego można delegować do jednostki z siedzibą w jego miejscu zamieszkania lub do miejscowości, w której znajduje się prokuratura będąca miejscem jego zatrudnienia. Tymczasem Pustelnik mieszka w okolicach Bielska-Białej, więc można go było delegować do tamtejszego rejonu lub ewentualnie do Prokuratury Rejonowej w Katowicach. Byłoby to jednak mało dotkliwe i średnio upokarzające. Zabrze jest prawie 100 kilometrów od jego domu.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl:”Bogdan Święczkowski zmienił decyzję w sprawie legendy śląskiej prokuratury. „To dalej jest upokorzenie”

Zobacz też: Bogdan Święczkowski – Archiwum Represji 


20 sierpnia 2019