Wyborcza.pl: „Wlekąca się dyscyplinarka sędzi od koszulki z „Konstytucją” z Olsztyna”


Udostępnij

„Nominat min Zbigniewa Ziobry zdecydował o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi, która miała na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. Czas jednak mija, a w jej sprawie od miesięcy nic się nie dzieje. To wygląda jak grillowanie sędzi.” „21 marca 2019 roku prezes Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wydał zarządzenie, w którym zdecydował, że sprawą Doroty Lutostańskiej, […]


„Nominat min Zbigniewa Ziobry zdecydował o wszczęciu postępowania dyscyplinarnego wobec sędzi, która miała na sobie koszulkę z napisem „Konstytucja”. Czas jednak mija, a w jej sprawie od miesięcy nic się nie dzieje. To wygląda jak grillowanie sędzi.”

„21 marca 2019 roku prezes Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego wydał zarządzenie, w którym zdecydował, że sprawą Doroty Lutostańskiej, sędzi Sądu Okręgowego w Olsztynie, zajmie się Sąd Dyscyplinarny działający przy Sądzie Apelacyjnym w Łodzi. Tam, w pierwszej instancji, miała zostać rozpoznana.”

„Lasota zdecydował o przedstawieniu sędzi zarzutu dyscyplinarnego, który polega na „oczywistej i rażącej obrazie przepisów prawa”. Sędzia Lutostańska, jako jedna z kilkudziesięciu sędziów olsztyńskich sądów, pozowała do pamiątkowego zdjęcia z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Część osób ubrała się do fotografii w koszulki z napisem „Konstytucja”, inni trzymali polskie flagi, jeszcze inni Konstytucję RP.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Wlekąca się dyscyplinarka sędzi od koszulki z „Konstytucją” z Olsztyna”


22 lipca 2019