Wyborcza.pl: „Stawiają zarzuty prokuratorce, mimo że chroni ją immunitet. Śledcza podpadła Ziobrze”


Udostępnij

„Decyzję o uchyleniu immunitetu prok. Justynie Brzozowskiej podjęła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. W świetle prawa Izba nie jest sądem, ale ziobrystowscy śledczy się tym nie przejmują.” „27 lutego warszawska prokuratorka Justyna Brzozowska usłyszała w Prokuraturze Krajowej zarzut niedopełniania obowiązków. Grozi jej wydalenie z zawodu i kara do trzech lat pozbawienia wolności. Problem jednak w tym, […]


„Decyzję o uchyleniu immunitetu prok. Justynie Brzozowskiej podjęła Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. W świetle prawa Izba nie jest sądem, ale ziobrystowscy śledczy się tym nie przejmują.”

27 lutego warszawska prokuratorka Justyna Brzozowska usłyszała w Prokuraturze Krajowej zarzut niedopełniania obowiązków. Grozi jej wydalenie z zawodu i kara do trzech lat pozbawienia wolności. Problem jednak w tym, że immunitet prokuratorki nie został skutecznie uchylony. Decydowała o nim w grudniu ubiegłego roku Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego. A jej rozstrzygnięcia – jako niesądu – są obciążone poważną wadą.

„- Moja sprawa to przykład dyscyplinowania prokuratorów. Władza wysyła nam jasny komunikat: człowieku, jak nie podejmiesz oczekiwanej decyzji, to czekają cię zarzuty karne. Nie kary porządkowe. Nie kary dyscyplinarne. A odpowiedzialność karna. Chodzi o zniszczenie zawodowe człowieka. Wyrzucenie go – w atmosferze infamii – z zawodu – mówi „Wyborczej” prok. Brzozowska.”

 

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Stawiają zarzuty prokuratorce, mimo że chroni ją immunitet. Śledcza podpadła Ziobrze”


17 kwietnia 2020