Wyborcza.pl: „Nie będziesz z nami? Zniszczymy cię. Rozmowa z sędzią Waldemarem Żurkiem”


Udostępnij

„Kiedy KastaWatch pana zaatakowała? – Zaraz po tym, jak zaistniała. Dla Emi byłem jej pierwszym celem, razem z poseł Gasiuk-Pihowicz, która wówczas w Sejmie intensywnie walczyła z wprowadzanymi przez PiS ustawami demolującymi Trybunał Konstytucyjny i sądownictwo. Rozmowa z Waldemarem Żurkiem, sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie.” „Jarosław Sidorowicz: Nie ma pan już dość? Waldemar Żurek: – […]


„Kiedy KastaWatch pana zaatakowała? – Zaraz po tym, jak zaistniała. Dla Emi byłem jej pierwszym celem, razem z poseł Gasiuk-Pihowicz, która wówczas w Sejmie intensywnie walczyła z wprowadzanymi przez PiS ustawami demolującymi Trybunał Konstytucyjny i sądownictwo. Rozmowa z Waldemarem Żurkiem, sędzią Sądu Okręgowego w Krakowie.”

„Jarosław Sidorowicz: Nie ma pan już dość?

Waldemar Żurek: – Nie. Fizycznie trochę podupadłem na zdrowiu, ale mam czworo dzieci i nie chciałbym, by żyły w kraju, który przypomina Białoruś albo Rosję. Psychicznie jestem gotowy na dalszą walkę o wolne sądy i demokrację w Polsce. Mam świadomość, że muszę wypełnić przyrzeczenie sędziowskie: stać na straży prawa. Skończyłem dobry uniwersytet, mam ponad 20 lat praktyki i wiem, jakie przepisy zostały złamane i co stało się z tym państwem. Nie mógłbym spojrzeć w lustro, gdybym powiedział: „odpuszczam, wybieram święty spokój”.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Nie będziesz z nami? Zniszczymy cię. Rozmowa z sędzią Waldemarem Żurkiem”


20 września 2019