Wyborcza: „Dorota Zabłudowska, sędzia z Gdańska z dyscyplinarką: Jestem sędzią 16. rok. Jeśli przyjdzie mi zmienić pracę, poradzę sobie. Ale milczeć nie będę”


Udostępnij

„Nękają nas dyscyplinarkami, żebyśmy siedzieli cicho i wydawali wyroki po myśli władzy. W mojej sprawie toczą się dwa postępowania: jedno za tweet, drugie za przyjęcie gdańskiej nagrody równości. Oba są związane z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Tweet brzmiał: „Tak się kończy mowa nienawiści”. Opublikowałam go w dniu zabójstwa prezydenta.” ” Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów […]


„Nękają nas dyscyplinarkami, żebyśmy siedzieli cicho i wydawali wyroki po myśli władzy. W mojej sprawie toczą się dwa postępowania: jedno za tweet, drugie za przyjęcie gdańskiej nagrody równości. Oba są związane z prezydentem Pawłem Adamowiczem. Tweet brzmiał: „Tak się kończy mowa nienawiści”. Opublikowałam go w dniu zabójstwa prezydenta.”

” Piotr Schab, rzecznik dyscyplinarny sędziów sądów powszechnych, twierdzi, że łamiecie konstytucję, bo podejmujecie aktywność o charakterze politycznym.

– Dziś polityczne jest to, co nie podoba się władzy. Gdy sędzia Jarosław Dudzicz, członek nowej Krajowej Rady Sądownictwa, po wpisie posłanki Pawłowicz napisał: „Melduję się na rozkaz. Służyć takiemu generałowi to czysta przyjemność i zaszczyt”, rzecznik Schab aktywności o charakterze politycznym nie widział. Wolałabym zabierać głos tylko na konferencjach naukowych, ale czasy są, jakie są.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza: „Dorota Zabłudowska, sędzia z Gdańska z dyscyplinarką: Jestem sędzią 16. rok. Jeśli przyjdzie mi zmienić pracę, poradzę sobie. Ale milczeć nie będę” 

 


22 lipca 2019