TVN24: Wypowiedź prezydenta o prezes SN „osłabia polską państwowość”


Udostępnij

„Jest mi niewymownie przykro jako sędziemu. Prezydent w taki sposób mówi o Małgorzacie Gersdorf, która de facto reprezentuje jedną z trzech władz i jest dla nas wzorem – powiedziała sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda z Iustitii. Komentowała słowa Andrzeja Dudy, który powiedział, że „ogarnia go wstyd”, kiedy słyszy wypowiedzi pierwszej prezes Sądu Najwyższego.” „– Prezydent naszego państwa w […]


„Jest mi niewymownie przykro jako sędziemu. Prezydent w taki sposób mówi o Małgorzacie Gersdorf, która de facto reprezentuje jedną z trzech władz i jest dla nas wzorem – powiedziała sędzia Marta Kożuchowska-Warywoda z Iustitii. Komentowała słowa Andrzeja Dudy, który powiedział, że „ogarnia go wstyd”, kiedy słyszy wypowiedzi pierwszej prezes Sądu Najwyższego.”

– Prezydent naszego państwa w taki sposób mówi o pierwszej prezes Sądu Najwyższego. Mówi o osobie z olbrzymim dorobkiem naukowym, o osobie, która de facto reprezentuje jedną z trzech władz. Do tego jeszcze wykazała się olbrzymią niezłomnością, jeśli chodzi o ostatnie czasy. Stoi na straży przestrzegania prawa i konstytucji. Jest dla nas wzorem – podkreślała sędzia. Brakuje mi słów, jest to element nagonki na nas wszystkich – dodała.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: Wypowiedź prezydenta o prezes SN „osłabia polską państwowość” 


23 grudnia 2019