TVN24: „Sędzia Przymusiński rezygnuje z kierowania wydziałem w sądzie. To protest”


Udostępnij

„- Rezygnuję ze stanowiska przewodniczącego dziewiątego wydziału w sądzie rejonowym Poznań – Stare Miasto – deklaruje Bartłomiej Przymusiński. To protest sędziego przeciwko planom ministerstwa sprawiedliwości które, jak mówi sędzia, chce zlikwidować jego wydział. Przymusiński twierdzi, że decyzja ministerstwa jest nieracjonalna i wprowadzi chaos.” „– To akurat ten wydział, który jest największy i ma najlepsze wyniki. […]


„- Rezygnuję ze stanowiska przewodniczącego dziewiątego wydziału w sądzie rejonowym Poznań – Stare Miasto – deklaruje Bartłomiej Przymusiński. To protest sędziego przeciwko planom ministerstwa sprawiedliwości które, jak mówi sędzia, chce zlikwidować jego wydział. Przymusiński twierdzi, że decyzja ministerstwa jest nieracjonalna i wprowadzi chaos.”

– To akurat ten wydział, który jest największy i ma najlepsze wyniki. Mieliśmy też najmniej skarg na przewlekłość. Jestem dumny ze swojego wydziału i tego jak pracował. To zasługa pracowników, którzy naprawdę dużo dali od siebie – dodaje.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: „Sędzia Przymusiński rezygnuje z kierowania wydziałem w sądzie. To protest”


27 marca 2019