TVN24: „”Czara goryczy przelała się”. Sędzia skrytykował prezydenta, błyskawicznie zajął się nim rzecznik dyscyplinarny”


Udostępnij

„Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów” – napisał w sobotę na Twitterze poznański sędzia Jarosław Ochocki, odnosząc się do Andrzeja Dudy. Zaledwie kilka godzin później zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik poinformował o podjętych czynnościach wyjaśniających w sprawie Ochockiego. Jak wyjaśniał poznański sędzia, jego […]


„Jest pan złym człowiekiem, marnym prezydentem, ziejącym nienawiścią w imię swoich doraźnych i partyjnych, politycznych celów” – napisał w sobotę na Twitterze poznański sędzia Jarosław Ochocki, odnosząc się do Andrzeja Dudy. Zaledwie kilka godzin później zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław Radzik poinformował o podjętych czynnościach wyjaśniających w sprawie Ochockiego. Jak wyjaśniał poznański sędzia, jego wpis był reakcją na słowa prezydenta o „eliminowaniu” sędziów.

„Jeszcze tego samego dnia, około godziny 22.30, zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów sądów powszechnych Przemysław W. Radzik napisał na Twitterze, że „Prezydent RP uosabia majestat Rzeczypospolitej i jest jej najwyższym przedstawicielem”. „Znieważenie Prezydenta jest przestępstwem. Niepojęte, że czyni to sędzia, który ślubował wierność swojej Ojczyźnie. Podjąłem czynności w sprawie Jarosława O.” – dodał.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: „”Czara goryczy przelała się”. Sędzia skrytykował prezydenta, błyskawicznie zajął się nim rzecznik dyscyplinarny”


19 stycznia 2020