TVN 24: „Najbardziej dotkliwa ingerencja w niezawisłość sędziego. Szalenie niebezpieczna sytuacja”


Udostępnij

„To jest szalenie niebezpieczna sytuacja dla nas wszystkich, nie tylko dla sędziego, ale także dla każdego obywatela, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ten palec Ministerstwa Sprawiedliwości podniesie się w państwa sprawie i będzie groził za decyzje procesowe w waszym postępowaniu o rozwód, o alimenty, o najem” – mówiła adw. Sylwia Gregorczyk-Abram w programie Wstajesz i […]


„To jest szalenie niebezpieczna sytuacja dla nas wszystkich, nie tylko dla sędziego, ale także dla każdego obywatela, bo nigdy nie wiadomo, kiedy ten palec Ministerstwa Sprawiedliwości podniesie się w państwa sprawie i będzie groził za decyzje procesowe w waszym postępowaniu o rozwód, o alimenty, o najem” – mówiła adw. Sylwia Gregorczyk-Abram w programie Wstajesz i Wiesz o sytuacji sędziego Juszczyszyna.

Sędzia Paweł Juszczyszyn z Sądu Okręgowego w Olsztynie jako pierwszy powołał się na wyrok TSUE i zdecydował zbadać możliwość orzekania przez sędziego powołanego przez neo-KRS.
Wiceminister Sprawiedliwości Michał Wójcik publicznie zasugerował, że wobec sędziego Juszczyszyna powinno zostać wszczęte postępowanie dyscyplinarne, a Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro pozbawił sędziego delegacji do sądu wyższej instancji.

https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/sylwia-gregorczyk-abram-o-decyzji-sadu-w-olsztynie,988011.html?fbclid=IwAR2AHC-8cB7UDSn0HKmNYlOswFIudpocROALNCeLJSDI8W5dbHWX78wltQM


25 listopada 2019