Rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające wobec Prokuratora Parchimowicza za jego wypowiedzi medialne


Udostępnij

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuraturze Regionalnej w Łodzi wszczął postępowanie wyjaśniające wobec prokuratora Krzysztofa Parchimowicza. Prokurator Parchimowicz został wezwany do złożenia wyjaśnień w sprawie swoich wypowiedzi medialnych.


„W medialnych wypowiedziach prokurator Parchimowicz krytykował kierownictwo prokuratury za degradację dwóch prokuratorek z Poznania. Jego zdaniem z powodów politycznych. Wypowiedział się też krytycznie o warunkach pracy jakie panują w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Mokotów”.

Chodzi konkretnie o wypowiedz dla Onetu.

„Według Parchimowicza rzecznik dyscyplinarny interesował się także jego wypowiedzią o złych warunkach pracy w prokuraturze na Mokotowie. – Pytano mnie czy informowałem o tej sytuacji przełożonych. Odpowiedziałem, że tak. Pytano mnie też dlaczego upubliczniłem informacje o dwóch prokuratorkach z Poznania przeniesionych na niższe stanowiska służbowe. Odpowiedziałem, że nie upubliczniłem tylko korzystałem z informacji prasowych. Poza tym była to wypowiedź w interesie publicznym bo dbałem o niezależność prokuratorów. Stabilność zatrudnienia jest jednym z gwarantów niezależności – tłumaczy”.

Informacje pochodzą z portalu Newsweek

Pełna wersja artykułu: Newsweek „Znani prokuratorzy z dyscyplinarkami. Za medialne wypowiedzi” 

Więcej: Onet „Prokurator zdegradowany przez Ziobrę: może grozić mi nawet więzienie”


14 marca 2017