Roman Giertych wezwany do zapłaty grzywny: Mogą próbować osadzić mnie w areszcie


Udostępnij

„W lutym Roman Giertych został przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego ukarany grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych. Mecenas otrzymał właśnie wezwanie do zapłaty.” „Otrzymałem dzisiaj wezwanie do zapłaty kary porządkowej grzywny wymierzonej mi na podstawie art. 49 prawo o ustroju sądów powszechnych przez nieistniejącą ID SN” – napisał na swoim Twitterze Roman Giertych. Prawnik zaznaczył […]


„W lutym Roman Giertych został przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego ukarany grzywną w wysokości trzech tysięcy złotych. Mecenas otrzymał właśnie wezwanie do zapłaty.”

„Otrzymałem dzisiaj wezwanie do zapłaty kary porządkowej grzywny wymierzonej mi na podstawie art. 49 prawo o ustroju sądów powszechnych przez nieistniejącą ID SN” – napisał na swoim Twitterze Roman Giertych. Prawnik zaznaczył również, że nie ma zamiaru płacić grzywny.

„Zgodnie z art. 50 tej ustawy mogą próbować osadzić mnie w areszcie za brak zapłaty” – napisał dalej mecenas. Wcześniej Roman Giertych uzasadniał, że nie zapłaci grzywny, ponieważ oznaczałoby to, że uznaje Izbę Dyscyplinarną za sąd. – To że pierwszy raz w życiu od 25 lat od kiedy praktykuję prawo nie wstałem na przyjście osób, które są ubrane w togi sędziowskie, jest wynikiem tego, że złamano konstytucję. Co doprowadziło do tego, że wy panowie sądzicie, że jesteście sędziami – mówił podczas rozprawy Roman Giertych.

Tekst pochodzi z portalu Gazeta.pl

Pełna treść artykułu: Gazeta.pl: Roman Giertych wezwany do zapłaty grzywny: Mogą próbować osadzić mnie w areszcie


25 lutego 2020