„Prokuratura kontra Igor Tuleya: jest zażalenie na decyzję SN o odmowie uchylenia sędziemu immunitetu”


Udostępnij

„Prokuratura Krajowa przesłała do Sądu Najwyższego zażalenie na decyzję Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oddalającej wniosek o uchylenie immunitetu sędziowskiego Igorowi Tulei.” „Sprawa sędziego była rozpatrywana 9 czerwca  w I Wydziale Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Śledczy wnioskowali o uchylenie immunitetu Igorowi Tulei, bo chcieli mu postawić zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień. Chodziło o to, że  […]


„Prokuratura Krajowa przesłała do Sądu Najwyższego zażalenie na decyzję Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego oddalającej wniosek o uchylenie immunitetu sędziowskiego Igorowi Tulei.”

„Sprawa sędziego była rozpatrywana 9 czerwca  w I Wydziale Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Śledczy wnioskowali o uchylenie immunitetu Igorowi Tulei, bo chcieli mu postawić zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych i przekroczenia uprawnień. Chodziło o to, że  gdy 18 grudnia 2017 r. w Sądzie Okręgowym w Warszawie sędzia Tuleya rozpoznawał zażalenia na postanowienie o umorzeniu śledztwa w sprawie burzliwych obrad Sejmu w sali Kolumnowej, zezwolił dziennikarzom na rejestrację tego posiedzenia. Według prokuratury doszło wówczas do ujawnienia osobom nieuprawnionym, bez wymaganego zezwolenia, wiadomości z postępowania przygotowawczego.”

Tekst pochodzi z portalu Rzeczpospolita.pl

Pełna treść artykułu: Rp.pl: „Prokuratura kontra Igor Tuleya: jest zażalenie na decyzję SN o odmowie uchylenia sędziemu immunitetu”

 


23 czerwca 2020