Onet.pl: „Wojciech Łączewski odkrywa „zapomniany” wyrok SN. Rozbroi Izbę Dyscyplinarną?”


Udostępnij

„Chodzi o orzeczenie z 2005 r., gdy Sąd Najwyższy stwierdził, że decyzje sądu dyscyplinarnego nie są ostateczne i mogą być weryfikowane przez sądy powszechne. Zdaniem „Gazety Wyborczej” dzięki temu orzeczeniu „bat na niezawisłych sędziów” w postaci Izby Dyscyplinarnej może się okazać nieskuteczny.” Sprawa sprzed 15 lat dot. sędziego z Suwałk, który został pozbawiony przez sąd […]


„Chodzi o orzeczenie z 2005 r., gdy Sąd Najwyższy stwierdził, że decyzje sądu dyscyplinarnego nie są ostateczne i mogą być weryfikowane przez sądy powszechne. Zdaniem „Gazety Wyborczej” dzięki temu orzeczeniu „bat na niezawisłych sędziów” w postaci Izby Dyscyplinarnej może się okazać nieskuteczny.”

Sprawa sprzed 15 lat dot. sędziego z Suwałk, który został pozbawiony przez sąd dyscyplinarny stanu spoczynku i sędziowskiej emerytury. Sprawa trafiła wtedy do Izby Pracy i Ubezpieczeń Społecznych SN, która stwierdziła m.in., że „orzeczenie tych sądów (dyscyplinarnych – red.) podlega ocenie sądu powszechnego co do zasadności i współmierności wymierzonej kary dyscyplinarnej”.

Tekst pochodzi z portalu Onet.pl

Pełna treść artykułu: Onet.pl: „Wojciech Łączewski odkrywa „zapomniany” wyrok SN. Rozbroi Izbę Dyscyplinarną?”


2 stycznia 2020