OKO.Press: „Sędzia Tuleya o ludziach Ziobry: Wolę myśleć, że lubią pieniądze a nie, że są źli [WYWIAD]”


Udostępnij

„Sądowym korytarzem idą gangsterzy z tzw. Starego Pruszkowa, czerwone stroje, kajdany. Odsuwam się, a Słowik staje i w teatralny sposób woła: „Boże, panie sędzio, to pan jeszcze nie siedzi?” – opowiada OKO.press Igor Tuleya. Izba Dyscyplinarna SN może mu w poniedziałek uchylić immunitet.” „W poniedziałek 5 października tzw. Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym odpowie na […]


„Sądowym korytarzem idą gangsterzy z tzw. Starego Pruszkowa, czerwone stroje, kajdany. Odsuwam się, a Słowik staje i w teatralny sposób woła: „Boże, panie sędzio, to pan jeszcze nie siedzi?” – opowiada OKO.press Igor Tuleya. Izba Dyscyplinarna SN może mu w poniedziałek uchylić immunitet.”

„W poniedziałek 5 października tzw. Izba Dyscyplinarna w Sądzie Najwyższym odpowie na zażalenie prokuratury Zbigniewa Ziobry w sprawie odmowy uchylenia immunitetu Igorowi Tulei. Z niepokornym sędzią rozmawiamy o jego słynnych wyrokach, o represjach, które go spotykają i o tym, jak zmieniają się ludzie. Z rzecznikiem dyscyplinarnym Piotrem Schabem na przykład razem studiowali, na szkoleniach spali w jednym pokoju.”

„A może pan to lubi? Może jest pan fajterem, jak postać w filmach kowbojskich, która walczy w dobrej sprawie? – pytamy o niezłomną postawę sędziego.”

„Hm. Nie powiedziałbym, że jestem typem fajtera, ale w dobrej sprawie lubię walczyć. W dobrej sprawie warto walczyć. Natomiast fajterstwo, czego żałuję, nie leży w mojej naturze, myślę, że się urodziłem zupełnie inny. Ale jeśli jestem tu gdzie jestem, to w słusznej sprawie muszę robić to, co robię z przekonaniem i z jakąś tam wiarą” – odpowiada Tuleya.

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Sędzia Tuleya o ludziach Ziobry: Wolę myśleć, że lubią pieniądze a nie, że są źli [WYWIAD]”


5 października 2020