OKO.Press: „Sąd dyscyplinarny po raz drugi uniewinnił Krzysztofa Parchimowicza. Zarzuty są bezpodstawne”


Udostępnij

„Szef stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia i obrońca niezależnej prokuratury Krzysztof Parchimowicz nie będzie miał dyscyplinarki za krytyczny komunikat o prokuratorze Zbigniewa Ziobry. Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów umorzył właśnie sprawę uznając, że nie ma podstaw do oskarżania Parchimowicza.” „Prokurator Krzysztof Parchimowicz został uniewinniony w środę 20 listopada. To już drugie korzystne dla niego orzeczenie Sądu […]


„Szef stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia i obrońca niezależnej prokuratury Krzysztof Parchimowicz nie będzie miał dyscyplinarki za krytyczny komunikat o prokuratorze Zbigniewa Ziobry. Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów umorzył właśnie sprawę uznając, że nie ma podstaw do oskarżania Parchimowicza.”

„Prokurator Krzysztof Parchimowicz został uniewinniony w środę 20 listopada. To już drugie korzystne dla niego orzeczenie Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym. Jest ono ważne, bo ten sąd złożony z prokuratorów pokazuje, że potrafi być niezależny od obecnego kierownictwa prokuratury. Doceniają to też obywatele – korzystne dla Parchimowicza orzeczenie nagrodzili długimi brawami.”

„Sąd dyscyplinarny orzekł, że rzecznik dyscyplinarny z Łodzi nie miał podstaw by wnosić o dyscyplinarkę dla szefa niezależnego stowarzyszenia prokuratorów Lex Super Omnia i umorzył sprawę.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Sąd dyscyplinarny po raz drugi uniewinnił Krzysztofa Parchimowicza. Zarzuty są bezpodstawne”

 


20 listopada 2019