OKO.Press: „Prokuratura ściga sędzię z Opola za interpretację prawa zgodną z ustawą”


Udostępnij

„Prokuratura chce postawić zarzuty przestępstwa urzędniczego sędzi Irenie Majcher za rzekome niedopełnienie obowiązków, w jednej ze spraw. Na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna SN chce uchylić jej immunitet. Sędzi broni wielu prawników. Uważają, że prokuratura próbuje zrobić z niej kozła ofiarnego za skutki ustawy uchwalonej wiele lat temu.” „Sędzi Irenę Majcher z Sądu Rejonowego w Opolu […]


„Prokuratura chce postawić zarzuty przestępstwa urzędniczego sędzi Irenie Majcher za rzekome niedopełnienie obowiązków, w jednej ze spraw. Na wniosek prokuratury Izba Dyscyplinarna SN chce uchylić jej immunitet. Sędzi broni wielu prawników. Uważają, że prokuratura próbuje zrobić z niej kozła ofiarnego za skutki ustawy uchwalonej wiele lat temu.”

„Sędzi Irenę Majcher z Sądu Rejonowego w Opolu tamtejsza prokuratura chce postawić zarzut niedopełnienia obowiązków z artykułu 231 kodeksu karnego. Wystąpiła już o uchylenie jej immunitetu. Sędzia Majcher na co dzień orzeka w wydziale Krajowego Rejestru Sądowego. W poprzednich latach była jego przewodniczącą. Rejestr prowadzi akta spółek.”

„To nie pierwsza kontrowersyjna sprawa o uchylenie immunitetu sędziemu w związku z jego swobodą orzeczniczą przed powołaną przez PiS Izbą Dyscyplinarną.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Prokuratura ściga sędzię z Opola za interpretację prawa zgodną z ustawą”


19 września 2019