OKO.Press: „Porażka rzecznika dyscyplinarnego od Ziobry. Nie udało mu się zawiesić sędziów z Olsztyna za pytania prawne do SN”


Udostępnij

„Siedmiu sędziów z Olsztyna nie zostanie zawieszonych za to, że zadali pytania prawne do SN dotyczące legalności nowej KRS. Domagał się tego rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry. Żądał zawieszenia całego wydziału w sądzie, ale prezes sądu mu odmówiła.” „Zawieszenia sędziów z Sądu Okręgowego w Olsztynie chciał Michał Lasota, jeden z trzech rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry. Żądanie […]


„Siedmiu sędziów z Olsztyna nie zostanie zawieszonych za to, że zadali pytania prawne do SN dotyczące legalności nowej KRS. Domagał się tego rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry. Żądał zawieszenia całego wydziału w sądzie, ale prezes sądu mu odmówiła.”

„Zawieszenia sędziów z Sądu Okręgowego w Olsztynie chciał Michał Lasota, jeden z trzech rzeczników dyscyplinarnych ministra Ziobry. Żądanie takie skierował kilkanaście dni temu do prezes sądu okręgowego Danuty Hryniewicz.”

„Prezes odpowiedziała mu 30 kwietnia. Sąd nie ujawnia treści pisma – czeka, aż dotrze ono oficjalnie pocztą do Lasoty. Ale z treści oświadczenia rzecznika prasowego sądu o tej sprawie wynika, że prezes sądu odmówiła zawieszenia sędziów.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Porażka rzecznika dyscyplinarnego od Ziobry. Nie udało mu się zawiesić sędziów z Olsztyna za pytania prawne do SN”


2 maja 2020