OKO.Press: „Odważna decyzja sądu dyscyplinarnego. Nie zgodził się na ściganie prokuratora za Smoleńsk”


Udostępnij

„Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów odmówił uchylenia immunitetu prokuratorowi Józefowi Gackowi. Radomska prokuratura chciała stawiać mu zarzuty za to, że nie postawił przed sądem za katastrofę w Smoleńsku byłego szefa BOR gen. Mariana Janickiego.” „Decyzja sądu dyscyplinarnego dla prokuratorów jest zaskakująca. Składający się z prokuratorów sąd pokazał bowiem, że w obecnych czasach potrafi być niezależny i […]


„Sąd dyscyplinarny dla prokuratorów odmówił uchylenia immunitetu prokuratorowi Józefowi Gackowi. Radomska prokuratura chciała stawiać mu zarzuty za to, że nie postawił przed sądem za katastrofę w Smoleńsku byłego szefa BOR gen. Mariana Janickiego.”

„Decyzja sądu dyscyplinarnego dla prokuratorów jest zaskakująca. Składający się z prokuratorów sąd pokazał bowiem, że w obecnych czasach potrafi być niezależny i nie oglądać się na kierownictwo prokuratury na czele ze Zbigniewem Ziobrą i jego stronnikiem Prokuratorem Krajowym Bogdanem Święczkowskim.”

„Prokuratora Józefa Gacka z Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga chce ścigać Prokuratura Okręgowa w Radomiu. Planuje postawić mu zarzut z artykułu 231 kodeksu karnego, który mówi o niedopełnieniu obowiązków. Za co?

Prokurator Gacek zajmował się przed laty cywilnym wątkiem dotyczącym organizacji lotu prezydenta Lecha Kaczyńskiego i premiera Donalda Tuska do Smoleńska, na uroczystości w Katyniu w 2010 roku. Ten wątek został umorzony, bo nie dopatrzono się poważnych uchybień w organizacji lotu. Gacek stał na czele zespołu prokuratorów, którzy się tym śledztwem zajmowali. Z tej sprawy wyłączono wątek BOR, który odpowiadał za ochronę polskich VIP-ów i za sprawdzenie w Rosji – pod kątem bezpieczeństwa – miejsc w których mieli być premier i prezydent.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Odważna decyzja sądu dyscyplinarnego. Nie zgodził się na ściganie prokuratora za Smoleńsk”


8 listopada 2019