OKO.Press: Jeden z najbardziej znanych sędziów rzuca sąd. „Obecna władza daje sygnał: są równi i równiejsi”


Udostępnij

Jarosław Gwizdak z Katowic złożył rezygnację z urzędu sędziego. W rozmowie z OKO.press tłumaczy, dlaczego to zrobił i jak wyglądają sądy po reformie ministra Ziobry: „To nie są czyste represje. To coś pomiędzy efektem mrożącym a subtelnym mobbingiem. I te postępowania dyscyplinarne wszczyna rzecznik dyscyplinarny, który sam miał postępowanie dyscyplinarne”. „Jarosław Gwizdak, były prezes Sądu […]


Jarosław Gwizdak z Katowic złożył rezygnację z urzędu sędziego. W rozmowie z OKO.press tłumaczy, dlaczego to zrobił i jak wyglądają sądy po reformie ministra Ziobry: „To nie są czyste represje. To coś pomiędzy efektem mrożącym a subtelnym mobbingiem. I te postępowania dyscyplinarne wszczyna rzecznik dyscyplinarny, który sam miał postępowanie dyscyplinarne”.

„Jarosław Gwizdak, były prezes Sądu Rejonowego Katowice-Zachód, w środę 27 lutego 2019 wysłał rezygnację do ministerstwa sprawiedliwości. Dla środowiska sędziów to duże zaskoczenie, bo Gwizdak jest jednym z najbardziej znanych sędziów w Polsce.”

„Dał się on poznać jako propagator otwarcia sądów na obywateli. Mówi prosto o prawie i wymiarze sprawiedliwości. Promował też szerokie zastosowanie nowinek technologicznych w sądach, co odciążyłoby pracowników sądów. Gwizdak krytykował też sposób działania wymiaru sprawiedliwości, w tym obecne porządki wprowadzane przez władze PiS.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Jeden z najbardziej znanych sędziów rzuca sąd. „Obecna władza daje sygnał: są równi i równiejsi”


2 marca 2019