OKO.Press: „Jaką grzywnę sędzia Juszczyszyn wlepi min. Ziobrze? Szefowa kancelarii Sejmu ma zapłacić 6 tys. zł”


Udostępnij

„Sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna pod sankcją grzywny wezwał ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do udostępnienia całej korespondencji, jaką prowadził z Sejmem w sprawie kandydatów do nowej KRS. List poparcia do KRS zażądali też senatorowie Bogdan Zdrojewski i Krzysztof Kwiatkowski. I po raz kolejny nakazał ujawnić je sąd administracyjny.” „To wszystko wydarzyło się w piątek 24 […]


„Sędzia Paweł Juszczyszyn z Olsztyna pod sankcją grzywny wezwał ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobrę do udostępnienia całej korespondencji, jaką prowadził z Sejmem w sprawie kandydatów do nowej KRS. List poparcia do KRS zażądali też senatorowie Bogdan Zdrojewski i Krzysztof Kwiatkowski. I po raz kolejny nakazał ujawnić je sąd administracyjny.”

„To wszystko wydarzyło się w piątek 24 stycznia 2020. Najpierw do ujawnienia dokumentacji ws. nowej KRS wezwał ministra sprawiedliwości sędzia Paweł Juszczyszyn. To on jako pierwszy wykonał wyrok TSUE z listopada 2019 roku i zaczął badać legalność nowej KRS. Zażądał od Kancelarii Sejmu list poparcia dla kandydatów do nowej KRS. Chciał w ten sposób ocenić status sędziego sądu rejonowego, od którego wyroku rozpoznaje odwołanie.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: „Jaką grzywnę sędzia Juszczyszyn wlepi min. Ziobrze? Szefowa kancelarii Sejmu ma zapłacić 6 tys. zł”


24 stycznia 2020