OKO.Press: „Człowiek Ziobry nie daruje krakowskim sędziom akcji plakatowej w obronie wolnych sądów”


Udostępnij

„Rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry będzie ścigać dwóch znanych sędziów z Krakowa za to, że powiesili w sądzie plakaty z hasłami w obronie praworządności. Sędziowie będą ścigani na podstawie przepisu, który został wprowadzony po stanie wojennym przez władze PRL-u do ścigania działaczy Solidarności.” „Za krakowskich sędziów bierze się „słynny” zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Przemysław Radzik […]


„Rzecznik dyscyplinarny ministra Ziobry będzie ścigać dwóch znanych sędziów z Krakowa za to, że powiesili w sądzie plakaty z hasłami w obronie praworządności. Sędziowie będą ścigani na podstawie przepisu, który został wprowadzony po stanie wojennym przez władze PRL-u do ścigania działaczy Solidarności.”

„Za krakowskich sędziów bierze się „słynny” zastępca rzecznika dyscyplinarnego dla sędziów Przemysław Radzik (na zdjęciu). Przejął właśnie do własnego prowadzenia sprawę dotyczącą dwóch sędziów znanych z obrony wymiaru sprawiedliwości, czyli Dariusza Mazura i Macieja Czajki z Sądu Okręgowego w Krakowie.”

„Rzecznik Radzik przejmuje ich ściganie, żeby dopilnować by zostali oskarżeni przed sądem dyscyplinarnym i żeby zostali ukarani.Radzik nie przejmuje sprawy przypadkowo. Sędziowie Mazur i Czajka angażują się w obronę wolnych sądów. Sędzia Mazur występuje często w mediach i krytykuje „dobrą zmianę” – jest rzecznikiem prasowym stowarzyszenia sędziów Themis. Ponadto broni w procesach dyscyplinarnych ściganych sędziów i prokuratorów.”

„Z kolei sędzia Czajka był wcześniej we władzach Themis, występuje na wiecach w obronie sądów.”

„Ważne w tej sprawie jest to, że ich ścigania chce prezes ich macierzystego sądu Dagmara Pawełczyk-Woicka, nominatka ministra Ziobry, z którym chodziła do szkoły. Jednocześnie członkini nowej KRS.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press:”Człowiek Ziobry nie daruje krakowskim sędziom akcji plakatowej w obronie wolnych sądów”


26 sierpnia 2020