Niezależny prokurator walczy o odszkodowanie od Ziobry. Za niesprawiedliwą degradację


Udostępnij

„We wtorek 25 lutego 2020 ruszył proces z pozwu doświadczonego prokuratora byłej Prokuratury Generalnej Jacka Bilewicza. Zdegradowany w 2016 roku przez Zbigniewa Ziobrę domaga się zadośćuczynienia za – jak podnosi – niesprawiedliwe i wadliwe prawnie przeniesienie go do warszawskiej prokuratury okręgowej, co mogło być karą za decyzję sprzed 4 lat.” Bilewicz trafił do Prokuratury Okręgowej […]


„We wtorek 25 lutego 2020 ruszył proces z pozwu doświadczonego prokuratora byłej Prokuratury Generalnej Jacka Bilewicza. Zdegradowany w 2016 roku przez Zbigniewa Ziobrę domaga się zadośćuczynienia za – jak podnosi – niesprawiedliwe i wadliwe prawnie przeniesienie go do warszawskiej prokuratury okręgowej, co mogło być karą za decyzję sprzed 4 lat.”

Bilewicz trafił do Prokuratury Okręgowej dla Warszawy-Pragi. Zachował nieoficjalny tytuł „prokuratora byłej Prokuratury Generalnej” oraz prawo do wynagrodzenia na wcześniejszym poziomie. Pozbawiono go natomiast – podobnie jak innych zdegradowanych – prawa waloryzacji pensji, przysługującego śledczym raz na kilka lat. Jego płaca została zamrożona.

„To dyskryminacja” – uważa Bilewicz. Oprócz Prokuratora Generalnego Ziobry pozywa także Prokuraturę Krajową i jej szefa Bogdana Święczkowskiego oraz Prokuratora Okręgowego dla Warszawy-Pragi Łukasza Osińskiego. Domaga się wypłaty 80 tys. złotych.

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Niezależny prokurator walczy o odszkodowanie od Ziobry. Za niesprawiedliwą degradację

 


27 lutego 2020