Newsweek: „Rzecznik dyscyplinarny bierze się za sędziów, którzy wzięli udział w spotkaniu poświęconym Konstytucji”


Udostępnij

„Pod koniec września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się spotkanie środowiska prawniczego z sędzią Igorem Tuleyą poświęcone Konstytucji, wolności i roli sądów w demokratycznym państwie. Teraz jego uczestnicy wzywani są na przesłuchania przez mianowanego przez Zbigniewa Ziobrę zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów, Przemysława Radzika – dowiedział się „Newsweek”.” ” – Spotkanie zorganizowaliśmy, bo obywatele zgłaszali […]


„Pod koniec września w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku odbyło się spotkanie środowiska prawniczego z sędzią Igorem Tuleyą poświęcone Konstytucji, wolności i roli sądów w demokratycznym państwie. Teraz jego uczestnicy wzywani są na przesłuchania przez mianowanego przez Zbigniewa Ziobrę zastępcę rzecznika dyscyplinarnego sędziów, Przemysława Radzika – dowiedział się „Newsweek”.”

” – Spotkanie zorganizowaliśmy, bo obywatele zgłaszali nam gorące prośby, aby ono się odbyło – mówiła „Gazecie Wyborczej” Anna Kluczek-Kollar, rzecznik OIRP. – Dostrzegamy, jako prawnicy, potrzebę prowadzenia debaty i dialogu o tym, co się dzieje w naszym kraju, o tym, że dochodzi do zmian systemowych w ustroju państwa, a zmiany te nie są dobre.

Głównym gościem debaty był sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie Igor Tuleya, spotkanie moderował sędzia Sądu Apelacyjnego, Włodzimierz Brazewicz.”

Tekst pochodzi z portalu Newsweek

Pełna treść artykułu: Newsweek: „Rzecznik dyscyplinarny bierze się za sędziów, którzy wzięli udział w spotkaniu poświęconym Konstytucji”

Zobacz też: Archiwum Represji – Przemysław Radzik


17 października 2018