naTemat.pl: „Uniewinniła działaczkę KOD i ma kłopoty. Sędzia z zarzutem dyscyplinarnym”


Udostępnij

„Oczywista i rażąca obraza przepisów prawa – taki zarzut ze strony zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego usłyszała sędzia Dorota Lutostańska z Olsztyna. Jak podaje Onet, powodem ma być zachowanie sędzi, która nie wyłączyła się z rozprawy członkini KOD.” „Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018 r., kiedy działaczka KOD z Olsztyna ubrała pomnik Bab Pruskich w koszulki z napisem […]


„Oczywista i rażąca obraza przepisów prawa – taki zarzut ze strony zastępcy sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego usłyszała sędzia Dorota Lutostańska z Olsztyna. Jak podaje Onet, powodem ma być zachowanie sędzi, która nie wyłączyła się z rozprawy członkini KOD.”

„Wszystko zaczęło się w sierpniu 2018 r., kiedy działaczka KOD z Olsztyna ubrała pomnik Bab Pruskich w koszulki z napisem „konsTYtucJA, Jędrek”. Policja uznała, że zachowanie działaczki KOD było wykroczeniem, za które należy ukarać ją grzywną lub ograniczeniem wolności. Sąd Rejonowy w Olsztynie odmówił wtedy wszczęcia postępowania, podając argumenty o braku cech społecznej szkodliwości czynu.”

Tekst pochodzi z portalu naTemat.pl 

Pełna treść artykułu: naTemat.pl: „Uniewinniła działaczkę KOD i ma kłopoty. Sędzia z zarzutem dyscyplinarnym”


28 marca 2019