Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w pracy sądów. Chodzi m.in. o zawieszanie terminów rozpraw


Udostępnij

„Resort sprawiedliwości przygotowuje zmiany w funkcjonowaniu sądów w związku z epidemią koronawirusa. Są to zmiany, o które sędziowie i adwokaci postulowali już od kilku dni. Chodzi m.in. o zawieszanie terminów rozpraw. – To niezbędne – mówi sędzia Bartłomiej Starosta, przewodniczący Forum Współpracy Sędziów.” „Ministerstwo Sprawiedliwości – na razie w formie komunikatu na swojej stronie internetowej […]


„Resort sprawiedliwości przygotowuje zmiany w funkcjonowaniu sądów w związku z epidemią koronawirusa. Są to zmiany, o które sędziowie i adwokaci postulowali już od kilku dni. Chodzi m.in. o zawieszanie terminów rozpraw. – To niezbędne – mówi sędzia Bartłomiej Starosta, przewodniczący Forum Współpracy Sędziów.”

„Ministerstwo Sprawiedliwości – na razie w formie komunikatu na swojej stronie internetowej – odpowiedziało na wezwania. Jak czytamy, w projekcie, który ma trafić pod obrady, znajdą się m.in. takie założenia jak choćby możliwość przekazywania między sądami najbardziej pilnych zadań i uproszczone delegowanie sędziów tam, gdzie są największe potrzeby kadrowe.”

„Zdaniem sędziego Starosty, to krok w dobrym kierunku. – Chodzi tutaj głównie o prawa obywateli, którzy nie mogą tracić i ucierpieć na tym, że sądy właściwie przestały działać. Bo trzeba to powiedzieć wprost – sądy przestały działać. Oczywiście poza rozpatrywaniem spraw pilnych. Praca zdalna, o której tyle się mówi, nie jest właściwie w przypadku sądów możliwa, ponieważ nie mamy elektronicznych akt – tłumaczy sędzia.”

Tekst pochodzi z portalu TOK.Fm

Pełna treść artykułu: TOK.Fm: „Ministerstwo Sprawiedliwości zapowiada zmiany w pracy sądów. Chodzi m.in. o zawieszanie terminów rozpraw”

 


21 marca 2020