arrow search cross

„Izba Dyscyplinarna zabiera się za sędziego Igora Tuleyę”


Udostępnij

„Były prokurator i dyrektor z Prokuratury Krajowej rozpatrzy wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei. Sprawa będzie prowadzona mimo epidemii i zamrożenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE.” „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego 9 czerwca zajmie się sprawą uchylenia immunitetu warszawskiego sędziego Igora Tulei. Uchylenia immunitetu domaga się wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Wniosek w […]


„Były prokurator i dyrektor z Prokuratury Krajowej rozpatrzy wniosek Prokuratury Krajowej w sprawie uchylenia immunitetu sędziemu Igorowi Tulei. Sprawa będzie prowadzona mimo epidemii i zamrożenia Izby Dyscyplinarnej przez TSUE.”

„Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego 9 czerwca zajmie się sprawą uchylenia immunitetu warszawskiego sędziego Igora Tulei. Uchylenia immunitetu domaga się wydział spraw wewnętrznych Prokuratury Krajowej. Wniosek w tej sprawie wniósł w lutym prok. Dariusz Ziomek delegowany z niższego szczebla do prokuratorskiej centrali.”

„Prokuratura chce sędziemu, który jest twarzą otwartego sprzeciwu wobec upolitycznienia sądów, postawić zarzuty związane bezpośrednio z jego działalnością orzeczniczą. Chodzi o to, że sędzia rzekomo ujawnił informacje ze śledztwa oraz dane z zeznań świadków, które naraziły bieg postępowania. Miał tym nadużyć swych uprawnień.”

Tekst pochodzi z portalu Wyborcza.pl

Pełna treść artykułu: Wyborcza.pl: „Izba Dyscyplinarna zabiera się za sędziego Igora Tuleyę”


28 maja 2020