Głos Wielkopolski: „Czystka kadrowa w poznańskiej prokuraturze. Szefowie i ich podwładni nie wpisali się w dobrą zmianę?”


Udostępnij

„Poznański Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej będzie miał teraz czwartego szefa w swojej krótkiej historii. Najpierw tym ważnym wydziałem kierowała prokurator Hanna Grzeszczyk. W Poznaniu prowadzono wówczas sprawę oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z PO. Poznańska prokuratura wnioskowała najpierw o warunkowe umorzenie sprawy, na co zgodził się sąd.” „Jednak w 2016 roku nowe kierownictwo Prokuratury Krajowej, z nadania […]


„Poznański Wydział Zamiejscowy Prokuratury Krajowej będzie miał teraz czwartego szefa w swojej krótkiej historii. Najpierw tym ważnym wydziałem kierowała prokurator Hanna Grzeszczyk. W Poznaniu prowadzono wówczas sprawę oświadczeń majątkowych prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza z PO. Poznańska prokuratura wnioskowała najpierw o warunkowe umorzenie sprawy, na co zgodził się sąd.”

„Jednak w 2016 roku nowe kierownictwo Prokuratury Krajowej, z nadania PiS, nakazało poznańskim śledczym zaskarżenie decyzji o warunkowym umorzeniu sprawy prezydenta Adamowicza. Poznańska prokuratura miała więc zakwestionować swoje wcześniejsze stanowiska. Apelacja ostatecznie powstała, ale naczelnik wydziału Hanna Grzeszczyk zdystansowała się od poleceń z Warszawy. W 2016 roku zapłaciła za to stanowiskiem, a wraz z nią pracę w wydziale straciła prokurator prowadząca sprawę Adamowicza.”

 

Treść artykułu pochodzi z Głoswielkopolski.pl

Pełna treść artykułu: Głos Wielkopolski: „Czystka kadrowa w poznańskiej prokuraturze. Szefowie i ich podwładni nie wpisali się w dobrą zmianę?


17 kwietnia 2020