Giertych: tak zwana Izba Dyscyplinarna w sposób nielegalny chce mnie pozbawić wolności


Udostępnij

„Gdybym zapłacił, to wpadłbym w pułapkę, w którą chce mnie wciągnąć tak zwana Izba Dyscyplinarna – powiedział w „Tak Jest” w TVN24 Roman Giertych, którego we wtorek nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna ukarała grzywną. – Jeśli będzie mnie to kosztowało pobyt w areszcie, jestem na to psychicznie przygotowany – dodał adwokat.” „Mecenas Roman Giertych […]


„Gdybym zapłacił, to wpadłbym w pułapkę, w którą chce mnie wciągnąć tak zwana Izba Dyscyplinarna – powiedział w „Tak Jest” w TVN24 Roman Giertych, którego we wtorek nieuznawana przez Sąd Najwyższy Izba Dyscyplinarna ukarała grzywną. – Jeśli będzie mnie to kosztowało pobyt w areszcie, jestem na to psychicznie przygotowany – dodał adwokat.”

„Mecenas Roman Giertych zeznawał we wtorek przed nieuznawaną przez Sąd Najwyższy Izbą Dyscyplinarną. Sprawa dotyczyła kasacji, którą prokurator generalny Zbigniew Ziobro złożył na postanowienie adwokackiego sądu dyscyplinarnego o umorzeniu sprawy Giertycha. Izba Dyscyplinarna oddaliła kasację.”

„Giertych podczas rozprawy wyraził pogląd, że członkowie składu orzekającego tak naprawdę nie są sędziami. Po tych słowach ogłoszono przerwę, po której wydano postanowienie o nałożeniu kary porządkowej w wysokości 3 tysięcy złotych.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: Giertych: tak zwana Izba Dyscyplinarna w sposób nielegalny chce mnie pozbawić wolności

 


11 lutego 2020