„Brawo panie sędzio!”. Duda pogratulował mu postawy, ale czegoś chyba nie zrozumiał… [WYWIAD]


Udostępnij

„Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach napisał na Twitterze, że „politycy mogą robić różne ruchy, by ograniczać niezawisłość”, ale ona jest w nim. Odpowiedział mu prezydent Andrzej Duda. – Zdziwiłem się – przyznaje sędzia Paweł Strumiński. I podkreśla: – Obóz polityczny pana prezydenta, przy jego czynnym udziale, buduje jednak system wpływu na orzekanie.” „Zaczepił pan na […]


„Sędzia Sądu Rejonowego w Gliwicach napisał na Twitterze, że „politycy mogą robić różne ruchy, by ograniczać niezawisłość”, ale ona jest w nim. Odpowiedział mu prezydent Andrzej Duda. – Zdziwiłem się – przyznaje sędzia Paweł Strumiński. I podkreśla: – Obóz polityczny pana prezydenta, przy jego czynnym udziale, buduje jednak system wpływu na orzekanie.”

„Zaczepił pan na Twitterze prezydenta Andrzeja Dudę, Zbigniewa Ziobrę i Borysa Budkę, pisząc, że „mogą robić różne ruchy, by ograniczyć niezawisłość”, ale ona jest w panu. Chciał pan sprowokować dyskusję?

Sędzia Paweł Strumiński: Przedstawiłem swoje przemyślenia na temat niezawisłości, bo nie mogę milczeć w sytuacji demolowania systemu prawnego przez polityków. Sprawa dotyczy nas wszystkich, nie tylko polityków.”

Tekst pochodzi z portalu natemat.pl

Pełna treść artykułu: natemat.pl: „Brawo panie sędzio!”. Duda pogratulował mu postawy, ale czegoś chyba nie zrozumiał… [WYWIAD]


11 lutego 2020