Aż 73 sędziów z Krakowa złożyło na siebie donos do prezeski z nadania Ziobry


Udostępnij

„Sędziowie z Krakowa solidarnie ujawnili się jako „sprawcy” powieszenia w sądzie plakatów z postulatami odpolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. Ujawnienie się, to protest przeciwko działaniom nominatów Ziobry w sądzie, którzy od trzech miesięcy ścigają sędziów za plakaty, angażując do tego policję, prokuraturę, a teraz rzecznika dyscyplinarnego.” „Sędziowie z Krakowa autodenuncjacji dokonali w piątek 13 marca 2020. W […]


„Sędziowie z Krakowa solidarnie ujawnili się jako „sprawcy” powieszenia w sądzie plakatów z postulatami odpolitycznienia wymiaru sprawiedliwości. Ujawnienie się, to protest przeciwko działaniom nominatów Ziobry w sądzie, którzy od trzech miesięcy ścigają sędziów za plakaty, angażując do tego policję, prokuraturę, a teraz rzecznika dyscyplinarnego.”

„Sędziowie z Krakowa autodenuncjacji dokonali w piątek 13 marca 2020. W sekretariacie prezes Sądu Okręgowego w Krakowie Dagmary Pawełczyk-Woickiej – nominatki ministra Ziobry i jednocześnie członkini nowej KRS – złożyli pismo.”

„Aż 73 sędziów z imienia i nazwiska przyznaje się w nim, że w grudniu 2019 roku wieszali w budynku sądu plakaty z postulatami odpolitycznienia sądów. Sędziowie podają też dokładne miejsca w sądzie, gdzie powiesili plakaty. Do wieszania plakatów przyznali się m.in. były rzecznik legalnej KRS Waldemar Żurek, znany z obrony wolnych sądów Dariusz Mazur, czy sędzia Agnieszka Pilarczyk, która uniewinniła lekarzy ojca ministra Ziobry.”

Tekst pochodzi z portalu OKO.Press

Pełna treść artykułu: OKO.Press: Aż 73 sędziów z Krakowa złożyło na siebie donos do prezeski z nadania Ziobry


15 marca 2020