14 maja 2020

WP.pl: „Skarga sędziego Pawła Juszczyszyna odrzucona. Jest orzeczenie sądu ws. decyzji Zbigniewa Ziobry o cofnięciu delegacji”


Udostępnij

„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał orzeczenie ws. decyzji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o odwołaniu sędziego Pawła Juszczyszyna z delegacji. Konflikt między prokuratorem generalnym a olszyńskim sędzią trwa nieprzerwanie od 2019 roku.” „Sąd stwierdził, że decyzja Zbigniewa Ziobry ws. Pawła Juszczyszyna nie należy do jego kognicji. Z orzeczenia wynika, że działanie prokuratora generalnego dotyczące odwołania […]


„Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wydał orzeczenie ws. decyzji ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry o odwołaniu sędziego Pawła Juszczyszyna z delegacji. Konflikt między prokuratorem generalnym a olszyńskim sędzią trwa nieprzerwanie od 2019 roku.”

„Sąd stwierdził, że decyzja Zbigniewa Ziobry ws. Pawła Juszczyszyna nie należy do jego kognicji. Z orzeczenia wynika, że działanie prokuratora generalnego dotyczące odwołania sędziego Sądu Rejonowego w Olsztynie z delegacji w Sądzie Okręgowym było aktem kierownictwa wewnętrznego z zakresu administracji sądowej.

„Sprawy wewnętrzne administracji sądowej nie podlegają regulacjom kodeksu postępowania administracyjnego, nie dotyczą bowiem statusu sędziego jako obywatela” – cytuje fragment rozporządzenia wydanego przez Sąd Administracyjny w Warszawie Dziennik Gazeta Prawna.”

Tekst pochodzi z portalu Wirtualna Polska

Pełna treść artykułu: WP.pl: „Skarga sędziego Pawła Juszczyszyna odrzucona. Jest orzeczenie sądu ws. decyzji Zbigniewa Ziobry o cofnięciu delegacji”

Zobacz też: Paweł Juszczyszyn – Archiwum Represji