17 października 2020

WP.pl: „Roman Giertych zatrzymany. Prokuratura o wnioskach o areszt”


Udostępnij

„Roman Giertych przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie trafił po zasłabnięciu podczas przeszukania domu przez CBA. Kontrowersje budzą okoliczności, w jakich adwokat usłyszał zarzuty. Jego obrońcy uważają, że był wtedy nieprzytomny. Śledczy nie zawnioskowali o tymczasowy areszt dla Giertycha.” „– Po wykonaniu czynności procesowych z wszystkimi 12 zatrzymanymi osobami podjęto decyzję o skierowaniu wobec pięciu […]


„Roman Giertych przebywa w szpitalu w Warszawie, gdzie trafił po zasłabnięciu podczas przeszukania domu przez CBA. Kontrowersje budzą okoliczności, w jakich adwokat usłyszał zarzuty. Jego obrońcy uważają, że był wtedy nieprzytomny. Śledczy nie zawnioskowali o tymczasowy areszt dla Giertycha.”

– Po wykonaniu czynności procesowych z wszystkimi 12 zatrzymanymi osobami podjęto decyzję o skierowaniu wobec pięciu z nich, to jest Ryszarda K., Sebastiana J., Piotra Ś., Piotra W. oraz Michała Ś. wniosków do Sądu Rejonowego Stare Miasto w Poznaniu o zastosowanie środka zapobiegawczego o charakterze izolacyjnym w postaci tymczasowego aresztowania – przekazał w sobotę przed południem na spotkaniu z dziennikarzami Jacek Motawski, szef Prokuratury Regionalnej w Poznaniu.”

W przypadku Romana Giertycha prokuratura zawnioskowała o zawieszenie uprawnień wykonywania zawodu adwokata. Ma on też zakaz kontaktowania się z innymi podejrzanymi. Nie ma wniosku o jego tymczasowe aresztowanie. TVN24 podaje, że według opinii biegłych osadzenie w areszcie mogłoby zagrozić życiu i zdrowiu Giertycha.”

Tekst pochodzi z portalu WP.pl

Pełna treść artykułu: WP.pl: „Roman Giertych zatrzymany. Prokuratura o wnioskach o areszt”