23 lutego 2021

TVN24: Sprawa sędzi Morawiec odroczona


Udostępnij

Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, nieuznawana przez ten sąd, rozpatrywała we wtorek sprawę sędzi Beaty Morawiec. Chodziło o rozpatrzenie zażalenia sędzi na wcześniejszą decyzję o uchyleniu jej immunitetu. Sprawa została jednak odroczona. Izba Dyscyplinarna, nieuznawana przez Sąd Najwyższy, rozpoznawała sprawę w II instancji. Posiedzenie było niejawne, odbywało się w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem sędziego Jana Majchrowskiego. […]


Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego, nieuznawana przez ten sąd, rozpatrywała we wtorek sprawę sędzi Beaty Morawiec. Chodziło o rozpatrzenie zażalenia sędzi na wcześniejszą decyzję o uchyleniu jej immunitetu. Sprawa została jednak odroczona.

Izba Dyscyplinarna, nieuznawana przez Sąd Najwyższy, rozpoznawała sprawę w II instancji. Posiedzenie było niejawne, odbywało się w trzyosobowym składzie pod przewodnictwem sędziego Jana Majchrowskiego.

Rozpoczęło się po godzinie 10.30. Na salę weszli między innymi obrońcy sędzi Morawiec oraz prokurator. Sędzia Morawiec nie weszła na posiedzenie. Zakończyło się około godziny 12. Sprawa została odroczona.

Nie wskazano też daty kolejnej rozprawy.

Jeszcze przed posiedzeniem przed budynkiem Sądu Najwyższego zorganizowano pikietę poparcia sędzi Morawiec, w której uczestniczyło kilkadziesiąt osób, w tym sędziowie.

Sędzia Beata Morawiec przypomniała dziennikarzom, że zażalenia na jej korzyść złożyli jej obrońcy oraz zastępca rzecznika dyscyplinarnego sędziów przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. – Teraz Izba Dyscyplinarna będzie musiała się pochylić nad tymi zażaleniami i mam nadzieję, że być może po raz pierwszy ktoś będzie chciał się odnieść do dowodów, które w tym postępowaniu zostały przedstawione. Do tej pory nikt nawet jednym słowem nie zająknął się na temat tego, co zostało przedstawione – mówiła Morawiec przed budynkiem Sądu Najwyższego.

Tekst pochodzi z portalu TVN24

Pełna treść artykułu: TVN24: Sprawa sędzi Morawiec odroczona