24 maja 2022

TVN24: „Ptaszek: Oczekujemy prawdy. Osoba, która piastuje urząd premiera nie może kłamać”


Udostępnij

„Krajową Radę Sądownictwa kompromituje to, że jest to organ niekonstytucyjny. To jest praprzyczyna wszystkich naszych kłopotów – mówiła w TVN24 sędzia Anna Ptaszek. Jej zdaniem Komisja Europejska „powinna patrzeć na to zjawisko szerzej” niż tylko przez pryzmat nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.” „W „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 gościła we wtorek Anna Ptaszek, sędzia Sądu Okręgowego w […]


„Krajową Radę Sądownictwa kompromituje to, że jest to organ niekonstytucyjny. To jest praprzyczyna wszystkich naszych kłopotów – mówiła w TVN24 sędzia Anna Ptaszek. Jej zdaniem Komisja Europejska „powinna patrzeć na to zjawisko szerzej” niż tylko przez pryzmat nieuznawanej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego.”

„W „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 gościła we wtorek Anna Ptaszek, sędzia Sądu Okręgowego w Warszawie, która usłyszała zarzuty dyscyplinarne w związku z odmową orzekania z sędzią powołaną przy udziale neo-KRS oraz w związku z rozmową z dziennikarzem. – Zarzucono mi, że ujawniłam w rozmowie z dziennikarzem dane, które znajdują się na stronie internetowej sądu i dotyczą mojego przydziału służbowego – tłumaczyła w TVN24.”

„- Jeśli chodzi o moją odmowę orzekania z panią sędzią Szymańską, chodziło o sposób jej powołania – to, że stanęła do konkursu przed neo-KRS. Uważam, że ten konkurs jest wadliwy. Coraz więcej informacji wskazuje na to, że nie kryteria merytoryczne są podstawą awansu – mówiła Ptaszek.”

„- Kiedy był nabór do Sądu Najwyższego, kilku naszych kolegów stanęło do tego konkursu, żeby zobaczyć, jak będzie przebiegał. Wiemy, że nie trzeba było mieć wielkich kwalifikacji, by otrzymać rekomendację KRS – dodała sędzia.”

– Oczekujemy prawdy. Premier jest jednym z najważniejszych przedstawicieli władzy wykonawczej. Osoba, która piastuje taki urząd, nie może kłamać – powiedziała Ptaszek w TVN24.

Dodała, że „sędziowie od wielu lat w Polsce są poddawani szkalującym działaniom, które mają złamać w nas naszą postawę”. – Zaczęło się od kampanii billboardowej. Odarto nas z godności, zrobiono z nas przestępców – przypomniała.”

Tekst pochodzi z portalu TVN24.pl

Pełna treść artykułu: TVN24: „Ptaszek: Oczekujemy prawdy. Osoba, która piastuje urząd premiera nie może kłamać”